Tłumacz przysięgły angielski język

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na naukę po ukończeniu szkoły średniej, wkraczasz na rynek pracy po raz pierwszy, czy szukasz zmiany kariery, zawód taki jak tłumacz przysięgły angielski może być idealny właśnie dla Ciebie. Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, aby dostać się do tego niesamowitego zawodu, jeśli masz to, czego potrzeba. Po prostu upewnij się, że dokładnie wiesz, w co się pakujesz, zanim się zanurzysz!

Podstawy.
Zanim zaczniesz myśleć o karierze jako tłumacz przysięgły angielski, musisz poznać absolutnie podstawowe wymagania. No to ruszamy: Masz solidne umiejętności językowe Kochasz języki i jesteś w nich dobry. Uznanie dla ciebie, jeśli mówisz w wielu językach, ale chodzi bardziej o jakość niż o ilość. Niektórzy uważają, że potrzebujesz co najmniej dwóch języków obcych, aby zostać tłumaczem, ale to po prostu nieprawda. Pewna tłumaczka z polskiego na angielski nie studiowała tłumaczeń na uniwersytecie, ponieważ powiedziano jej, że nie może zostać tłumaczem z „tylko” jednym językiem obcym. Na szczęście po latach powróciła do tłumaczeń, uzyskała certyfikat i jest obecnie jednym z najwybitniejszych i odnoszących sukcesy tłumaczy w swojej dziedzinie.

Tak więc, jeśli mówisz dobrze w dwóch językach, tj. języku ojczystym i języku obcym, możesz całkowicie zbudować karierę w tłumaczeniu. Biorąc to pod uwagę, znajomość dwóch języków nie jest wystarczająca. Musisz pracować nad swoimi umiejętnościami językowymi (zarówno językami źródłowymi, jak i docelowymi), przejść odpowiednie szkolenie i zdobyć dużo doświadczenia, zanim będziesz mógł nazwać się dobrym tłumaczem.

Jesteście świadomi kulturowo.
Możesz mieć wszystkie umiejętności językowe na świecie, ale jeśli brakuje ci świadomości kulturowej, ścieżka kariery jako tłumacz przysięgły angielski będzie bardzo trudna. Na szczęście język i kultura idą w parze. Język ma znaczenie tylko w kontekście kulturowym i musisz być w pełni świadomy kontekstu oryginalnego tekstu, aby dokładnie przedstawić go w tłumaczeniu. Dlatego tak ogromnie się zmienia, jeśli mieszkasz lub mieszkasz w kraju, w którym mówi się twoim drugim językiem.