Borówka amerykańska plantacja pomorskie zaprasza na zbiory!

Borówki amerykańskie czerpią korzyści z zapylenia krzyżowego, więc hodowcy powinni zmieniać odmiany o podobnych okresach kwitnienia w naprzemiennych blokach po 2 do 4 rzędów. Rzędy idealnie biegną z północy na południe, aby zapewnić jednolite światło słoneczne. Jednak każda orientacja jaką ma borówka amerykańska plantacja pomorskie jest akceptowalna. Jagody, borówki są zwykle uprawiane w szerokich odstępach między rzędami, z obszarem między rzędami wysiewanymi do wieloletniej rośliny okrywowej. Odstępy między rzędami od 10 do 14 lub więcej stóp zapewniają, że koszenie i opryskiwanie można wykonać ciągnikiem, chociaż mniejsze rozstawy pozwolą na użycie sprzętu podczas pierwszych kilku lat sadzenia. Jednak bez odstępu co najmniej 10 stóp rośliny będą rosły na tyle duże, że ciągnik nie będzie mógł już wjechać między rzędami. Odstępy w rzędzie to zwykle 4′ lub 6′.

Sadzenie pod działalność jaką jest borówka amerykańska plantacja pomorskie powinno zapewniać wygodę i obsługę klienta. Rzędy powinny być przerywane przejściami dla pieszych lub alejkami napędowymi co około 200 minut. Pomocne jest również ułożenie razem odmian o podobnych porach dojrzewania, aby zbiory mogły przebiegać w uporządkowany sposób.

Chcesz wiedzieć więcej odnośnie plantacji pomorskie owoców borówki amerykańskiej? Zapraszamy na stronę internetową gospodarstwa rolnego ze Sławoszyna! Tam najlepsza borówka amerykańska plantacja pomorskie!