Osuszanie i izolacja pozioma starych murów

Czy to z powodu ulewnego deszczu, rzeki wylewającej się z brzegów, czy powodzi sztormowej, woda może spowodować znaczne szkody, które wymagają znacznego i szybkiego oczyszczenia. Ten przewodnik zawiera wskazówki dotyczące bezpiecznego przeprowadzania oceny szkód powodziowych i nauczy Cię, jak należy wyczyścić po powodzi, aby zapobiec dalszym zniszczeniom mienia.

Uwaga: powróć na obszar ewakuowany dotknięty powodzią dopiero po tym, jak lokalne władze poinformują, że jest to bezpieczne. Usuń błoto i muł za pomocą łopaty lub innego odpowiedniego narzędzia, a następnie użyj węża ogrodowego do mycia twardych powierzchni. Oczyszczanie i izolacja pozioma starych murów powinna rozpocząć się, gdy woda wycofa się, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Po przywróceniu zasilania używaj osuszaczy i wentylatorów w całym domu, aby przyspieszyć suszenie, co może potrwać kilka tygodni.

Agresywnie kontroluj pleśń w kilka tygodni po powodzi – nie dopuść do jej rozwoju zapewniając izolację poziomą starych murów i osuszanie. Rozpocznij suszenie podłoża jak najszybciej po usunięciu dywanu i obicia lub innej podłogi. Drewniane posadzki prawdopodobnie puchną, jeśli są zanurzone przez dłuższy czas, a uszkodzone części muszą zostać wymienione. Podłogi drewniane na ogół nie wypadają dobrze po zanurzeniu w wodzie powodziowej. Płytka może być uratowana, ale podłoże należy sprawdzić pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę i wysuszyć.

Otwórz wszystkie zalane ściany, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, powolnemu rozwojowi pleśni i rozkładaniu kołków. Zdejmij listwy przypodłogowe i rozpocznij czynność jaką jest izolacja pozioma starych murów. Usuń płytę gipsowo-kartonową jedną stopę powyżej linii wodnej. Rozważ usunięcie sześciocalowej sekcji na poziomie sufitu, aby zwiększyć przepływ powietrza w ścianie. Tynk i panele mogą być uratowane, ale niezwykle ważne jest, aby powietrze krążyło we wnękach ścian, aby wysuszyć obszar powodzi. Izolacja pozioma starych murów oraz osuszanie to zadanie dla specjalistów – zatrudnij firmę Akma i ciesz się profesjonalnie wykonanymi usługami.