Szkolenia dla psychologów i psychoterapeutów

Skąd pochodzą negatywne myśli? Szkolenia dla psychologów z CBT pomogą Ci to zrozumieć. Beck, twórca CBT, zasugerował, że te wzorce myślenia powstają w dzieciństwie, stają się automatyczne i względnie ustalone. Dziecko, które nie okazywało zbyt wielu uczuć rodzicom, ale było wychwalane za pracę w szkole, mogło pomyśleć: „Muszę cały czas dobrze sobie radzić. Jeśli nie, ludzie mnie odrzucą ”. Taka zasada życia (znana jako założenie dysfunkcyjne) może dobrze dla osoby dużo czasu i pomóc jej ciężko pracować. W tym pomogą Ci jednak profesjonalne szkolenia dla psychologów.

Jeśli wydarzy się coś, co jest poza ich kontrolą i doświadczą porażki, wówczas może powstać dysfunkcyjny wzorzec myślowy. Osoba może wtedy zacząć myśleć automatycznie: „Zupełnie mi się nie udało. Nikt mnie nie polubi. Nie mogę się z nimi zmierzyć ”. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga osobie zrozumieć, że tak się dzieje. Pomaga mu wyjść poza ich automatyczne myśli i przetestować je.

CBT, metodę, którą poznasz uczestnicząc w szkoleniach dla psychologów, zachęciłoby wspomnianą wcześniej kobietę z depresją do zbadania rzeczywistych doświadczeń, aby zobaczyć, co stanie się z nią lub innymi w podobnych sytuacjach. Następnie, w świetle bardziej realistycznej perspektywy, może być w stanie przetestować, co myślą inni ludzie, ujawniając znajomym coś z jej trudności. Szkolenia dla psychologów znajdziesz w ofercie centrum CePoBe w mieście Zielona Góra.