Jak dbać o kociołki żeliwne?

Istnieje kilka różnych sposobów na dbanie o kociołki żeliwne, oto dwa, które moim zdaniem są bardzo łatwe! Po pierwsze, będziesz chciał umyć kocioł ciepłą wodą z mydłem. Po wypłukaniu kociołka musisz go natychmiast osuszyć ręcznikiem. Jedna metoda przyprawiania polega na wcieraniu soli morskiej, oliwy z oliwek i czosnku do kociołka, pokrywając wszystkie jego powierzchnie. Gdy już to zrobisz, możesz albo włożyć go do piekarnika przez cały dzień w stosunkowo niskiej temperaturze, albo wrzucić go na ognisko na kilka godzin lub można go włożyć do piekarnika na około 200 stopni na godzinę. Każdy ma inny preferowany czas na dbanie o kociołki żeliwne – stąd przychodzimy z kolejnym pomysłem.

Druga metoda dbania o kociołki żeliwne jest również stosunkowo prosta i polega tylko na pokryciu kociołka olejem roślinnym, umieszczeniu go do góry nogami w piekarniku (odłóż trochę folii, aby złapać rozpryski oleju) na około godzinę w temperaturze podobnej do innej metody, a następnie wyłącz piekarnik i pozwól mu całkowicie ostygnąć przed wyjęciem. Obie te metody powodują utworzenie twardej, błyszczącej czarnej powierzchni na twoim kociołku. Ta twarda błyszcząca czarna powierzchnia działa jak naturalna nieprzywierająca powierzchnia, co oznacza, że ​​nie będzie już brudnych kociołków żeliwnych. Doprawiając kocioł, pomoże również zapobiegać rdzewieniu. Możesz oczywiście przyprawić kocioł tyle razy, ile chcesz pomiędzy zastosowaniami, moja rada byłaby taka, może raz w roku!


Po zaklęciach musisz pozbyć się resztek pozostałości w ten czy inny sposób, wiele czarownic robi to inaczej. Możesz albo zwrócić szczątki z powrotem na ziemię, albo po prostu je wyrzucić. Jednak po wykonaniu tej czynności trzeba wyczyścić kocioł. Ponownie istnieje kilka różnych metod, których można użyć. Najłatwiej byłoby po prostu wyczyścić kocioł gorącą słoną wodą. Możesz oczyścić kocioł mieszanką octu jabłkowego i oliwy z oliwek, a także zwykłą ciepłą wodą. Kocioł należy zawsze osuszać ręcznikiem natychmiast po umyciu. Pamiętaj, że jest to fizyczne oczyszczenie twojego kotła. Równie ważne jest duchowe czyszczenie twojego kotła, szczególnie po pracy z zaklęciami. Nie chcesz żadnych resztek energii ani zamiarów związanych z kotłem. Do duchowego oczyszczenia sugerowałbym użycie sztyftu szałwii lub kadzidła.