Architektura wnętrz Łódź

Od pewnego czasu toczy się debata na temat architektury, architektury wnętrz Łódź, projektowania wnętrz i dekoracji wnętrz. Dyskusja koncentruje się na rozmyciu linii, które określają rolę i obowiązki każdego zawodu: gdzie zaczyna się projektowanie wnętrz przestrzeni i architektura, i odwrotnie? W ciągu ostatnich kilku dekad pojawiło się wiele czynników, które zwiększyły niejednoznaczność tych tytułów, w tym poprawa edukacji w zakresie projektowania wnętrz. To z kolei zwiększyło zakres zawodu i skłoniło wielu projektantów wnętrz do większego zaangażowania w architektoniczne i techniczne aspekty projektowania wnętrz, a mniej w stronę dekoracyjnych, miękkich mebli. W rezultacie wiele kursów z zakresu projektowania wnętrz w Łodzi przemianowano na stopnie architektury wnętrz, aby dokładniej odzwierciedlały to, co obejmują. Takie kursy również zyskały na popularności, co spowodowało wzrost liczby doświadczonych architektów projektantów, co z kolei utrudnia odróżnienie architektury od dziedziny jaką jest architektura wnętrz Łódź.

Czym więc jest architektura wnętrz Łódź, a może równie ważne, czym różni się od architektury, aranżacji wnętrz i dekoracji wnętrz? Poniżej próbowaliśmy wyjaśnić różne role i obowiązki wszystkich tych zawodów.
Ściśle mówiąc, architektura wnętrz Łódź jest przedmiotem, a nie zawodem. Określenie „architekt” jest chronione (tak jak lekarz) i nie może być używane przez nikogo, kto nie ma określonych kwalifikacji i akredytacji. Architektura wnętrz jako termin zaczęła być stosowana ze względu na coraz większy zakres i obowiązki projektantów wnętrz w ostatnim czasie, głównie ze względu na ulepszenia technologii projektowania (CAD), a także ulepszenia edukacji w zakresie projektowania wnętrz. Kursy wielu stopni uczą teraz studentów o technicznych elementach konstrukcyjnych budynków, które zaczęły zacierać granicę między architekturą a projektowaniem wnętrz w Łodzi.