Udaj się na leczenie wypadanie włosów

Być może słyszałeś już o mikrobladingu pełnych brwi. Czy wiesz, że istnieje podobna praktyka na leczenie wypadanie włosów dla Twojej skóry głowy? Ta procedura znana jest jako mikropigmentacja skóry głowy (SMP), która tworzy iluzję pełniejszych włosów. Ale jaka jest dokładna różnica? Chociaż oba należą do kategorii mikropigmentacji, są bardzo różnymi metodami wszczepiania pigmentu. Podczas gdy mikroblading jest zwykle wykonywany za pomocą ręcznego ostrza, mikropigmentację wykonuje się za pomocą elektrycznego urządzenia do tatuowania. Dzieje się tak, ponieważ potrzeba więcej mocy, aby wniknąć w skórę skóry głowy, która jest grubsza niż skóra pod brwiami.

Jak działa leczenie wypadanie włosów i kto może z niego skorzystać? Celem leczenia wypadania włosów w postaci mikropigmentacji nie jest tworzenie linii włosów podobnych do włosów, jak w przypadku mikrobladowania brwi, ale użycie małych, warstwowych kropek w różnych odcieniach czerni, aby odtworzyć wygląd cienia na skórze głowy. Ten styl, określany mianem puentylizmu, ma na celu stworzenie naturalnie wyglądającej głębi i definicji.

Wykwalifikowany lekarz, który zleca leczenie wypadanie włosów, dołoży wszelkich starań, aby kropki wyglądały jak naturalny mieszek włosowy i idealnie wpasowały się w cerę. Ten proces może być przydatny dla osób, które doświadczają wszystkich form wypadania włosów. Dotyczy to osób z: rakiem, łysieniem, rzednącymi włosami, łysieniem typu męskiego i żeńskiego.

Czy to boli? Jak wygląda proces jakim jest leczenie wypadanie włosów? Więc jak bolesna jest ta procedura? Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Przed zabiegiem lekarz przeprowadzający leczenie wypadanie włosów zastosuje miejscowy środek znieczulający na skórę głowy. To powiedziawszy, dobrze jest pamiętać, że wciąż może być pewien dyskomfort. Jednak poziom dyskomfortu zależy w dużej mierze od tolerancji na ból. Osoby z trądzikiem na skórze głowy lub innymi wrażliwymi na skórę substancjami, takimi jak łuszczyca, powinny unikać uzyskiwania SMP podczas wybuchu lub zaostrzenia, ponieważ trudno będzie zastosować pigment na obszarach objętych stanem zapalnym.

Jeśli masz skłonność do powstawania bliznowców, które występują częściej w ciemniejszej skórze, możesz również nie być dobrym kandydatem na SMP. Po zakończeniu poszukiwań i znalezieniu odpowiedzialnego i wykwalifikowanego artysty SMP (więcej o tym, jak to zrobić poniżej), prawdopodobnie przeprowadzisz wstępną konsultację. Podczas tego spotkania twój lekarz przygotuje cię na to, czego możesz się spodziewać i jak przygotować się wcześniej.