Mienie przesiedlenia

Przesiedlenie rodziny uchodźców do Polski nie jest wcale takie proste, ale nie jest też niewykonalne. Dzięki programowi sponsorowania społeczności mamy niesamowitą okazję, aby pomóc przesiedlić rodzinę uchodźców do Polski. Program sponsorowania społeczności pozwala grupom społecznym, takim jak kościoły, przesiedlić rodzinę i pomóc im w założeniu życia, od odebrania ich z lotniska po znalezienie ich nieruchomości, pomoc w sortowaniu świadczeń i zapisanie ich do szkół, sponsor społeczności pomoc we wszystkich praktycznych elementach przesiedlenia. Mamy teraz możliwość rozpoczęcia procesu przesiedlania rodziny do Polski za pośrednictwem naszej społeczności kościelnej.

Jak to działa?
Sponsoring społecznościowy pozwala rządowi, władzom lokalnym i grupom społecznym, takim jak my, współpracować nad stworzeniem nowej przyszłości dla rodziny uchodźców, którym będzie trzeba zapewnić mienie przesiedlenia. Jako kościół musimy zbadać i napisać plan przesiedlenia, uzyskać zgodę od władz lokalnych, znaleźć nieruchomość i zebrać fundusze, abyśmy mogli wspierać rodzinę. Po zatwierdzeniu jako sponsorów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie współpracować z kościołem, który dopasuje do nas rodzinę uchodźców na podstawie naszego planu przesiedleń oraz ich wrażliwości i potrzeb.

Obecnie większość przesiedlonych uchodźców pochodzi z Syrii, ale możliwe jest także dopasowanie ich do rodzin z innych krajów. Większość z tych osób nie ma żadnego mienia – nie będzie więc koniecznie mienie przesiedlenia. Po dopasowaniu i wszystkich stronach zgadza się na mecz, można rozpocząć przygotowania do przybycia rodziny. Po naszej stronie przygotujemy dom i ozdobimy go, a po stronie rodziny przygotują się poprzez badania lekarskie, szkolenia i kursy.

Gdy będą gotowi do lotu, polecą do Polski, gdzie na lotnisku czeka na nich sponsor społeczności i pomoże im w znalezieniu pracy przez pierwszy rok, a zarządzał ich majątkiem będzie przez dwa lata.

Gdzie jesteśmy i czego potrzebujemy obecnie?
Pracujemy nad naszym planem przesiedleń i piszemy go w małym zespole. Przeprowadziliśmy pozytywne rozmowy z władzami lokalnymi i innymi organizacjami w regionie, które będą miały kluczowe znaczenie dla realizacji naszego planu jakiem jest wszystkich mienie przesiedlenia. Zidentyfikowaliśmy nieruchomość dla rodziny i opieramy nasz plan przesiedleń wokół tego domu i okolicy. Po zakończeniu naszego planu musimy uzyskać zgodę zarówno władz lokalnych, jak i ministerstwa spraw wewnętrznych, aby zostać sponsorem. Po zatwierdzeniu mamy nadzieję otrzymać rodzinę uchodźców w ciągu 4-6 miesięcy.