Zapewnij sobie ocieplanie poddasza

Ile potrzebuję materiałów jeśli chcę wykonać izolację poddasza? Jeśli uważasz, że należysz do 90% domów w Polsce, które są słabo izolowane, przeprowadzenie prostej kontroli izolacji pomoże ci określić potrzeby w zakresie izolacji. Posiadanie odpowiedniej ilości izolacji poddasza może pomóc w utrzymaniu komfortowej temperatury w całym domu i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię plus pomoże zapobiec poważnym problemom, takim jak zapory lodowe w zimie.
Sprawdzanie izolacji i ocieplanie poddasza – po pierwsze, musisz wejść na strych, sprawdzić stan izolacji i obliczyć aktualny poziom izolacji. Na poddaszu powinna znajdować się pewna ilość izolacji, a zalecany poziom izolacji na poddaszu zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli Twoja izolacja nie mierzy i potrzebujesz więcej, instalację można wykonać jako weekendowy projekt zrób to sam lub możesz zadzwonić do profesjonalnego instalatora z firmy MDK Izolacje, aby zajął się tym zadaniem i wykonał od razu ocieplanie poddasza.

Ile izolacji należy zainstalować? Ilość izolacji zalecanej dla twojego domu będzie się różnić w zależności od wielu czynników: Gdzie mieszkasz? Różne klimaty wymagają różnych wartości R izolacji. Będziesz potrzebował wyższej wartości R izolacji, jeśli mieszkasz na północnym wschodzie, niż jeśli mieszkasz w południowej Polsce.
Wiek Twojego domu – jeśli Twój dom ma więcej niż 10 lat, prawdopodobnie potrzebujesz więcej izolacji. Istnieje wiele sposobów modernizacji domu za pomocą izolacji z włókna szklanego i wełny mineralnej.

Zalecane poziomy izolacji potrzebne na ocieplanie poddasza.
Mapa zamieszczona na naszej stronie internetowej pokazuje zalecane poziomy izolacji termicznej dla różnych stref klimatycznych, w oparciu o zalecenia Departamentu Energii Polski i Międzynarodowego Kodeksu Oszczędzania Energii.