Nieruchomości karkonoskie na sprzedaż i wynajem!

Niezależnie od tego, czy chodzi o „budżet” czy „luksus”, dzisiejsi najemcy nieruchomości w Karkonoszach oczekują rozsądnego poziomu jakości i zdecydowanie wyższego standardu zakwaterowania niż dziesięć czy piętnaście lat temu. Najemcy o bardzo ograniczonych finansach są zazwyczaj zadowoleni z zakwaterowania „budżetowego” w miejscu jakim są nieruchomości karkonoskie. Tak długo, jak mają prawnie dozwolony i bezpieczny dach nad głową, wolą płacić mniej i żyć w bardziej podstawowym domu. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na nieco więcej – szczególnie młodsi dorośli i profesjonaliści w wieku 30 i 40 lat – oczekują bardziej „butikowego” nastroju i są gotowi zapłacić za ładniejszy dom. A jeśli dążysz do zdobycia szczytu rynku – takiego jak luksusowe apartamenty w głównych centrach miast – wygląd i styl zakwaterowania muszą być zgodne z trendem, z wysokiej klasy wyposażeniem i wystrojem. Co ważne, każda nieruchomość powinna być bezpieczna i wygodna, więc musisz przestrzegać przepisów BHP, zapewniając:
– Wszystkie meble spełniają normy bezpieczeństwa pożarowego
– System ogrzewania jest odpowiedni i odpowiednio certyfikowany
– Nie ma śladów wilgoci ani pleśni
– Nieruchomości karkonoskie są wolne od potencjalnych zagrożeń (w ramach systemu oceny bezpieczeństwa i higieny mieszkań).

Zanim jednak wydasz cokolwiek na odnowienie i wyposażenie, przeprowadź analizę finansową, aby upewnić się, że masz odpowiednią równowagę między wydatkami a kwotą czynszu, którą będziesz mógł pobierać po zakończeniu. W niektórych obszarach warto wydać trochę więcej, podczas gdy w innych obszarach możesz marnować pieniądze. Pod koniec dnia, jeśli dom czuje się dobrze, najemcy rzadziej się ruszają. Oznacza to, że korzystasz z ciągłego miesięcznego dochodu z wynajmu i unikniesz kosztów związanych z ustanowieniem nowej umowy najmu. Nasze badania pokazują, że najemcy w wieku od 18 do 44 lat wynajmują od 2,5 do 3 lat, ale wielu z nich przenosi się co 12 miesięcy. Jeśli jednak dasz im atrakcyjny, wygodny, nowoczesny dom, który idealnie odpowiada ich potrzebom, mogą zostać z tobą na dłużej. A ponieważ najemcy w wieku powyżej 45 lat wynajmują średnio sześć lat, ta część rynku stanowi doskonałą okazję do zabezpieczenia długoterminowego wynajmu mieszkań i domów od nieruchomości karkonoskie.