Na czym polega bezinwazyjna naprawa rur Warszawa?

Strukturalne wyłożenie rury polega na użyciu specjalnej dwuskładnikowej żywicy epoksydowej i rurki chłonnej, wykonanej z filcu, włókna szklanego lub innego materiału, aby utworzyć nową rurę w uszkodzonej. Po raz pierwszy została opracowana w Europie (już w latach 70.), ale zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wykonuje pracę w ułamku czasu i bez niszczenia mienia.

Proces jakim jest bezinwazyjna naprawa rur Warszawa polega na włożeniu impregnowanej żywicą epoksydową wykładziny do uszkodzonej rury, a następnie jej napompowaniu. Wykładzina jest następnie pozostawiona do utwardzenia w temperaturze otoczenia lub utwardzanie można przyspieszyć za pomocą systemów oświetlenia parowego lub UV. Po utwardzeniu przez kilka godzin jest usuwany, a rura jest jak nowa. tak wygląda bezinwazyjna naprawa rur Warszawa.

O czym warto pamiętać jeśli ma miejsce bezinwazyjna naprawa rur Warszawa…

Te dwie bezwykopowe metody naprawy kanałów i bezinwazyjne naprawy rur Warszawa są podobne do CIPP, z wyjątkiem tego, że nie są „strukturalne”, ponieważ nie używają wykładziny z filcu ani włókna szklanego. Zamiast tego pokrywają strukturę rury macierzystej żywicą epoksydową, elastycznym polimerem lub inną żywicą. Żywicę można nakładać natryskowo lub pędzlem. Wynik jest taki sam. (Do różnych zastosowań dostępne są różne żywice. Elastyczne żywice są często stosowane do rur pionowych w wysokich budynkach, ponieważ sztywna żywica epoksydowa może pękać, gdy budynek się porusza).

Okładzina natryskowa lub powlekanie pędzlem doskonale nadaje się do powstrzymywania korozji rur żeliwnych lub usuwania gazów kanalizacyjnych z nieszczelnych połączeń. Te dwie metody można również stosować w przypadku rur o średnicy zaledwie 1,5 cala.