Wybieraj pieluszki bambusowe!

Spośród rzeczy, o których mówisz jako świeżo upieczony rodzic, pieluszki bambusowe są jedną z najważniejszych – w kontekście tego, jak dobrze dziecko śpi i je. Czy liczą swoją codzienną mokrą pieluchę? Czy każdego dnia produkują kilka rujnujących strój wybuchów, czy też nie robią wystarczająco dużo? A kto zmieni tę przerażającą pieluszkę? Czy te czerwone ślady to tylko podrażnienie lub pełnoobjawowa wysypka pieluszkowa? Zanim w październiku 2019 roku urodziła się moja córka, nigdy nie sądziłam, że będzie to tematem co najmniej 50 procent moich rozmów z mężem, ale oto jesteśmy. Nie sądziłam też, że będę tak zaniepokojona wpływem jej pieluch na środowisko, dlatego byłam sceptyczna, ale zaintrygowana jednorazowymi pieluszkami bambusowymi. Czy biodegradowalne pieluchy wykonane z bambusa naprawdę dorównują zwykłym pampersom lub huggiesom? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć czym są pieluszki bambusowe.

Najważniejszą rzeczą, którą od razu doceniłem w pieluchach bamboo, jest to, że są biodegradowalne. Jestem w ciągłej panice z powodu zmian klimatu i biorąc pod uwagę, że jednorazowe pieluchy są odpowiedzialne za 3,5 miliona ton odpadów rocznie, obserwowanie, jak mój kosz na śmieci wypełnia się pieluchami, nie pomagało mi w poziomie niepokoju.

Jednocześnie nie byłam gotowa, aby pociągnąć za spust pieluch wielorazowych – ilość prania, jaką trzeba było z tym zrobić, brzmi wyczerpująco – i słyszałam przerażające historie od przyjaciół, których dzieci rozwinęły okropne wysypki pieluszkowe od pieluch wielorazowych, ponieważ nie było jasne kiedy pieluszki bambusowe były naprawdę mokre.