Biuro nieruchomości w Poznaniu zaprasza!

Jeśli planujesz zainwestować w nieruchomości w Poznaniu, będziesz musiał nie tylko wybrać najlepszy kredyt inwestycyjny, ale także wybrać rodzaj kupowanej nieruchomości, a to zazwyczaj sprowadza się do wyboru między wolnostojącym domem a mieszkaniem . Aby ułatwić podjęcie decyzji, oto, co musisz wziąć pod uwagę. Co wziąć pod uwagę porównując domy z mieszkaniami pod inwestycję

Wzrost kapitału a rentowność najmu? Rentowność wynajmu to zysk, jaki osiągasz co roku ze swojej nieruchomości inwestycyjnej jako procent jej wartości. Wysoka rentowność za nieruchomości w Poznaniu oznacza większy przepływ gotówki, co oznacza, że ​​możesz żyć z pasywnego dochodu, ale rentowność wynajmu nie zawsze jest wiarygodnym wskaźnikiem dobrej nieruchomości inwestycyjnej.

Nieruchomości w Poznaniu o wysokich zyskach z wynajmu mogą nie mieć wzrostu kapitału lub zwiększonego ryzyka w zależności od czynników takich jak lokalizacja, infrastruktura, gospodarka i tak dalej. Na przykład nieruchomości w miastach górniczych mają bardzo wysokie zyski z wynajmu, ale kupowanie nieruchomości na tych obszarach może być ryzykowne, ponieważ ludzie tam mieszkający są silnie uzależnieni od zatrudnienia w kopalniach. Z drugiej strony wzrost kapitału odnosi się do wzrostu wartości nieruchomości Poznań w czasie. Wzrost kapitału to kluczowy sposób, w jaki inwestorzy budują bogactwo, dlatego ma kluczowe znaczenie w przypadku nieruchomości inwestycyjnej. Jeśli Twoja nieruchomość zyskała na wartości, sprzedając swoją nieruchomość inwestycyjną, zyskasz zysk kapitałowy (zysk). Będziesz także musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Ogólnie rzecz biorąc, domy przynoszą większy zysk kapitałowy niż mieszkania, ponieważ grunt, na którym się znajdują, ma tendencję do zwiększania wartości z czasem, podczas gdy mieszkania na ogół mają znacznie mniejszą część ziemi (jeśli w ogóle), więc ich wartość nie wzrośnie wraz z upływem czasu. szybko jak domy.