Pieluszki tradycyjne czy pampersy bambusowe?

Ponieważ pampersy bambusowe są przeznaczone dla niemowląt, często nie bierzemy pod uwagę, że mogą zawierać toksyczne składniki, ale prawda jest taka, że ​​zawierają. Pampersy bambusowe muszą być chłonne, w przeciwnym razie po co? Problem polega na tym, że jednorazowe pieluchy, normalne i ekologiczne, zawierają materiał zwany poliakrylanem sodu. Ta substancja chemiczna jest dodawana do wewnętrznej wkładki pieluch, aby były chłonne. Ma to zwykle postać proszku, który po kontakcie z cieczą zamienia się w żel. Może to powodować reakcje alergiczne, podrażnienie skóry i może być toksyczne w przypadku spożycia. Dioksyna to kolejna substancja chemiczna stosowana w pieluchach i ponownie jest toksyczna.

W niektórych jednorazowych pieluchach znajdują się bardzo małe ślady dioksyn, ale czy nawet wtedy chcesz, aby Twoje dziecko było narażone na niebezpieczną substancję chemiczną?
Kolejnym problemem są ftalany zawarte w plastikowych kawałkach jednorazowych pieluch. Ftalany pomagają zmiękczyć pieluchy, aby były łatwiejsze w użyciu, ale są uważane za substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, co oznacza, że ​​mogą naśladować ludzkie hormony i wysyłać do organizmu fałszywe sygnały i wiadomości.

To bardzo trudny wybór – od lat używamy jednorazowych pieluch z niewielkimi skutkami ubocznymi, ale nie chcesz też ryzykować narażenia dziecka na działanie tych chemikaliów, jeśli są one jednymi z niewielu, które źle reagują . Potrzebujesz pampersy bambusowe, w których Twoje dziecko może spać? Sprawdź tutaj najlepsze pieluchy na noc. Czy w pieluchach eko są chemikalia? Pieluchy z bambusa zawierają krystaliczną substancję żelową w wewnętrznej warstwie, która aktywuje się, gdy dziecko oddaje mocz. Ta żelowa substancja usuwa wilgoć ze skóry dziecka i pomaga utrzymać ją suchą i komfortową.